BRANJE NE POZNA MEJA/ČITANJE BEZ GRANICA

V letošnjem šolskem letu so učenci 4. razreda naše šole pod vodstvom knjižničarke Majde Kukolj sodelovali v mednarodnem projektu Republike Slovenije in Republike Hrvaške z naslovom Branje ne pozna meja/Čitanje bez granica. Sodelovali smo z Osnovno šolo Zvonimira Franka Kutina. Naši učenci so brali knjigo hrvaške avtorice Ivane Brlić Mažuranić Čudovite dogodivščine vajenca Hlapiča. Četrtošolci iz Kutine pa so brali knjigo Bratovščina sinjega galeba, ki jo je napisal slovenski pisatelj Tone Seliškar. Branje so spremljale različne dejavnosti (poustvarjanje, pisanje pesmi, ilustriranje, pisanje pisma, dramatizacija odlomka …).

Projekt smo zaključili s predstavitvijo našega dela. Posneli smo film, ki smo ga poslali učencem in knjižničarki gospe Ani Demut v Kutino. Učenci iz Kutine pa so pripravili za nas power point predstavitev o njihovem delu.

(Visited 54 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja