BRALNA NOČ V ŠOLI

V petek, 14. junija 2024, se je na naši šoli odvijala že tradicionalna noč branja.

Učenci od 1. do 9. razreda, ki so celo leto pridno brali knjige, so se po hitri namestitvi v učilnice odpravili v šolski park, kjer so v manjših skupinicah brali svoje najljubše zgodbe. Ker na naši šoli verjamemo v rek “zdrav duh v zdravem telesu”, so knjige čez čas zamenjali športni rekviziti. Po začetnih dejavnostih pa se je prava zabava šele začela. Učenci so se lahko sladkali z odličnimi palačinkami izpod spretnih rok učiteljic razrednega pouka, ob večerji pa sta jih spremljala izvrstna glasba in taborni ogenj. Hkrati so otroci dokazali, da so izvrstni detektivi. Učenci 1. triade so z reševanjem ugank pomagali dečku Simonu, da je spet našel svojo izgubljeno kitaro, starejši učenci pa so se srečali z nekoliko strašnejšim izzivom. Ko je šolske hodnike zakrila tema, so morali z iskanjem namigov in reševanjem zagonetk izničiti urok, zaradi katerega je ena od učiteljic postala zlobna. Seveda jim je vse to brez težav uspelo, zato so lahko legli v postelje, uživali v filmu in okusnih kokicah iz Mariboxa ter na koncu sladko zaspali.

Bralna noč se je sklenila v soboto, 15. junija 2024, ko so se učenci po zajtrku utrujeni in z novimi spomini odpravili domov.

(Visited 42 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost