OBISK ANDRAGOŠKEGA ZAVODA MARIBOR

V ponedeljek, 4. 6. 2018, so našo šolo obiskale gostje iz Andragoškega zavoda v okviru programa socialna aktivacija za ženske iz drugih kulturnih okolij (albanske ženske). Obiskalo nas je 12 udeleženk s koordinatorico Majo Sedevčič in s prevajalko ter kulturno mediatorko Armendo Amiti, ki je avtorica Slovensko-albanskega pravnega slovarja. Na naši šoli smo jih pričakale ravnateljica Jolanda Friš Lozej, svetovalna delavka Alma Čas in albanske udeleženke tečaja slovenščine za mame in moja malenkost. Povabila sem tudi gospo Teuto Buzhala, ki nam vedno priskoči na pomoč pri prevajanju in kot mama redno sodeluje s šolo, in dve uspešni študentki Nurije Shaqiri in Enite Bajraj, ki sta pred petimi leti prišli v Slovenijo in sta bili eni od mojih prvih tečajnic. 

Najprej smo se predstavile v slovenščini. Pogovarjale smo se o pomembnosti sodelovanja staršev in šole. Predstavili smo program in delo s starši na naši šoli. Gospa Maja Sedevčič je predstavila programe Andragoškega zavoda.  Gospa Teuta Buzhala, Nurije  Shaqiri, Enite Bajraj in Armenda Amiti so povedale svoje izkušnje, svojo zgodbo o preselitvi v Slovenijo, začetnih težavah in preprekah, da je učenje slovenščine zahtevno, a ne smejo obupati, ker če si vztrajen, imaš cilj in ne odnehaš, se ti obrestuje in si uspešen.

(Visited 52 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost