Ob začetku šolskega leta

Drage učenke in učenci, spoštovani starši in spoštovani sodelavci!

Najprej vas želim pozdraviti, v upanju, da ste se vsaj malo odpočili.

Pred vami se počutim kot prvošolček. Ker je to za mene dobesedno prvi šolski dan.

Pred nami je novo šolsko leto. Leto neznanega, nepredvidljivega. Vemo pa, da bomo vsi zaposleni na šoli naredili vse za naše učenke in učence, da bodo usvojili znanje, spretnosti in veščine, ki jih bodo potrebovali celo življenje.

Ker živimo v neugodnih in nepredvidljivih časih, moramo najti pot, po kateri bomo peljali življenje v naši in vaši šoli. Vsi smo na isti ladji in vsi mi si želimo, da bi nas pripeljala varno do konca šolskega leta. Zato bomo redno skrbeli za osnovna higienska priporočila.

Dragi moji – naši prvošolčki in prvošolke!

Naša šola bo od danes naprej vaš drugi dom. Mi bomo skrbeli za vas dolgih devet let, ki pa bodo minila v trenutku. Ko boste vstopili v šolo, si želimo, da brezskrbno raziskujete, se igrate, ustvarjate, mislite, rišete, tekate, se pogovarjate, dvomite. Za vse to bodo poskrbele naše čudovite učiteljice in učitelji.

Vsem učenkam in učencem, želim uspešen začetek novega šolskega leta. Naj bo to leto, leto dobrih rezultatov in nepozabnih šolskih dogodivščin.

Dovolite mi, da zaključim moj uvodni nagovor z mislijo:

Naj vas ob vstopu v šolo pozdravi PRIJAZNOST,

Naj vas prijazni učitelji navdihnejo s CILJNOSTJO,

In naj bo vaš cilj tudi TOLERANTNOST.

Albert Mihajlović, v. d. ravnatelja

(Visited 130 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost