Množično smo tekmovali za bralne značke in osvojili priznanja

• Nemška bralna značka — zlato priznanje 8 učencev, srebrno priznanje 5   učencev, priznanje za sodelovanje 5 učencev.
  • Angleška bralna značka — 32 učencev.

OSTALI DOSEŽKI

KVIZ MALE SIVE CELICE

Na  osmih regijskih izborih je sodelovalo 450 ekip sedmošolcev. Naša šola se je pomerila med dvainpetdesetimi ekipami mariborske regije in se uvrstila med 16 šol v Sloveniji, ki so se na predtekmovanju pomerili na RTV Slovenija v oddaji Male sive celice. Prvo merjenje znanja je potekalo z OŠ Danile Kumar iz Ljubljane. Po zmagi smo se uvrstili v četrtfinale z OŠ Šturje iz Ajdovščine. Naši tekmovalci, Darjan Anej Fras, Nina Zadravec in Ariela Herček so odlično opravili in se uvrstili v polfinale, kjer so merili moči s sedmošolci OŠ Naklo. Veliko znanja, taktike in tudi nekaj sreče nas je pripeljalo v finale, ki je bilo v sredo, 3. junija 2009. Tekmovali smo z I. OŠ Celje, ki smo jo premagali in s tem dosegli prvo mesto. Za nagrado se bodo sedmošolci udeležili izleta v Gardaland, tekmovalci pa še enotedenske košarkaške šole Petra Vilfana v Strunjanu. Ponosni smo na našo ekipo in na izjemen uspeh, ki so ga dosegli.

KVIZ MARIBOR

Kviz Maribor je tekmovanje mariborskih osnovnošolcev v poznavanju zgodovine Maribora, ki ga prireja televizija RTS. V vsakem tekmovanju sta se med seboj pomerili dve tričlanski ekipi. Ekipo naše šole so sestavljali Gašper Bohinec (8. a), Maša Bratuša (9. a) in Duško Krbanjević (9. b).V prvem krogu so premagali ekipo OŠ Slave Klavore, v četrtfinalu ekipo OŠ Ludvika Pliberška, v polfinalu pa ekipo OŠ Tabor II ter se uvrstili v finale, kjer je bila nasprotnik ekipa iz OŠ Prežihovega  Voranca. Naši učenci so zasedli odlično drugo mesto.